II Memoriał Szachowy zakończony

Utworzono: niedziela, 06 październik 2013

W dniach 4-6 października w Żarowie rozegrany został II Memoriał Szachowy pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. W turnieju podzielonym na 3 grupy wystartowały łącznie 53 osoby. W grupie A zgłoszonej do rankingu FIDE zwyciężył Paweł Kowalczyk (WOK Wałbrzych) przed Patrykiem Kaniewskim (Giecek Radków) oraz Damianem Daniel (Goniec Żarów). Pozostałe miejsca zawodników z naszego klubu: 11 - Krzysztof Serwin, 12 - Mirosław Cygan, 13 - Henryk Król, 14 - Artur Adamek, 16 - Michał Bieszczad, 20 - Dawid Mozol.

W grupie B zwyciężył zawodnik naszego klubu Wiktor Zaremba przed Michałem Turkiem (KSz GAMBIT MDK Świdnica) i Piotrem Kaszyńskim (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Miejsca pozostałych naszych zawodników: 5 - Klaudia Stawiak, 6 - Michał Dołharz. Klaudia Stawiak wypełniła normę na III kat. szachową.

Rozgrywki w grupie C zakończyły się również zwycięstwem naszego zawodnika Marka Barabasza, który wyprzedził na podium Bartosza Stalmasik oraz Roberta Śliwińskiego. Dodatkowo Marek Barabasz wypełnił normę na IV kat. szachową.

Wyniki poszczególnych grup:
serwis gr. A
serwis gr. B
serwis gr. C