Mistrzostwa LZS powiatu świdnickiego na rok 2015

Utworzono: niedziela, 19 kwiecień 2015

18 kwietnia w żarowskim Gimnazjum rozegrane zostały Mistrzostwa LZS powiatu świdnickiego w szachach będące eliminacjami do tegorocznego finału Dolnośląskich Igrzysk LZS. Zawody zdominowali zawodnicy naszego klubu zdobywając większość miejsc uprawniających do udziału w finale wojewódzkim. W kat. seniorów zwyciężył Damian Daniel przed Wojciechem Kowalczukiem (obaj Goniec Żarów). Kolejne miejsca naszych zawodników: 3 - Marek Szmyd, 4 - Artur Adamek, 5 - Mirosław Cygan, 6 - Jan Woźny, 8 - Kamil Krzyżanowski. W kat. juniorów starszych zwyciężył Dawid Mozol przed Wiktorem Zarembą (obaj Goniec), natomiast w kat. juniorów młodszych zwyciężył Ernest Sojski (Goniec) przed Radosławem Natankiem (KSz GAMBIT MDK Świdnica), pozostałe miejsca naszych zawodników: 3 - Hubert Zaremba, 7 - Konstanty Roubo, 11 - Krystian Rossa. Wśród seniorek pierwsze miejsce zajęła Ewelina Dominik przed Joanna Markiewicz (obie Goniec). W kat. juniorek młodszych wygrała Natalia Dominik (Goniec) przed Wiktorią Kwiatkowską (KSz GAMBIT MDK Świdnica), 6 miejsce w tej kat wiekowej zajęła kolejna nasza zawodniczka Karolina Marczyńska. W każdej kategorii wiekowej awans uzyskało dwoje najlepszych zawodników. Finał Dolnośląski odbędzie się 16 maja w Ścinawce Średniej.

Wyniki turnieju:
gr. seniorzy, juniorzy starsi
gr. seniorki, juniorki, juniorzy młodsi