II Festiwal Szachowy zakończony

Utworzono: środa, 23 lipiec 2014

We wtorkowy wieczór poznaliśmy zwycięzcę turnieju głównego rozegranego w ramach II Festiwalu Szachowego Żarów'2014. Został nim faworyt turnieju arcymistrz Mirosław Grabarczyk (ŻTMS Baszta Żnin), który wyprzedził Pawła Stankiewicza (WKS Kopernik Wrocław) i Pawła Kowalczyka, (WOK Wałbrzych). Dopiero czwarte miejsce zajął inny z faworytów zawodów szachowy mistrz międzynarodowy Zbigniew Strzemiecki. Z zawodników naszego klubu najwyższe miejsce zajął Mirosław Cygan, który zajął siódme miejsce. Kolejne miejsce naszych zawodników: 13 - Damian Daniel, 18 - Henryk Król, 20 - Przemysław Borowski, 21 - Dawid Mozol, 26 - Artur Adamek, 28 - Michał Bieszczad, 30 - Jan Woźny. 27 miejsce zajął żarowianin Jakub Dołharz grający obecnie w Polonii Wrocław.
Sponsorami Festiwalu byli: Świdnica Fakty, BUDECO – Materiały i usługi budowlane z Żarowa, Agencja reklamowa ATU ze Świdnicy. Organizatorem Festiwalu był klub szachowy Goniec Żarów oraz Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Wyniki turnieju
Zdjęcia z II Festiwalu