Mistrzostwa Polski juniorów

Utworzono: niedziela, 10 sierpień 2014

W dniach 5-8 sierpnia we wrocławskiej Hali Stulecia rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W Mistrzostwach wystartowało troje naszych zawodników.
W turnieju szachów szybkich najlepszy wynik zanotował Ernest Sojski, który w grupie do lat 8 zajął 23 miejsce w gronie 84 zawodników. Wynik mógłby być znacznie lepszy ale Ernest, który przez cały turniej grał w czołówce turnieju przegrał trzy ostatnie partie przez co spadł w klasyfikacji końcowej.
Nieco gorzej poszło dwóm pozostałym naszym zawodnikom. W grupie do lat 16 Dawid Mozol zajął 64 miejsce w gronie 81 osób, a w grupie do lat 18 Damian Daniel - 48 miejsce w gronie 66 osób.
Znacznie lepiej poszło naszym zawodnikom w turnieju szachów błyskawicznych. Bardzo dobry występ zanotował Ernest, który w grupie do lat 8 zajął wysokie 7 miejsce (łącznie 67 zawodników). W grupie do lat 16 Dawid Mozol był 58 (łącznie 79 osób), w grupie do lat 18 Damian Daniel zajął przyzwoite 30 miejsce (grały 63 osoby).
Łącznie w Mistrzostwach Polski wystartowało blisko 900 osób, a jednym z sędziów turnieju był Artur Adamek.