• Witamy na stronie klubu szachowego Goniec Żarów

Szachiści uczcili rocznicę Konstytucji 3 maja

Utworzono: wtorek, 03 maj 2016

3 maja w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie rozegrany został najstarszy w naszym regionie turniej szachowy z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po raz pierwszy szachiści w Żarowie uczcili rocznicę Konstytucji 3 maja w roku 1997 i od tamtej pory (z przerwą w 2012 r.) co roku turniej ten jest cyklicznie organizowany. Zawody zgromadziły ponad 60 osób z różnych rejonów Dolnego Śląska, a zwycięstwo odniósł podobnie jak w roku ubiegłym Paweł Kowalczyk (Wieża Pęgów) przed Leszkiem Filipiakiem (Wrocław) i Bogdanem Żmindą (MGLKS Parnas Oława). Najlepszym zawodnikiem z naszego klubu został Marek Szmyd zajmując 4 miejsce, a oprócz niego w turnieju wystartowało jeszcze 11 osób reprezentujących nasz klub. W klasyfikacji juniorów wygrał Jakub Kubicz (WKSz Hetman Wałbrzych), juniorek Dominika Trestka (Goniec Żarów), a wśród seniorek zwyciężyła Ewelina Buksa (MGLKS Parnas Oława). Turniej był rozegrany w ramach ogólnopolskiego cyklu "90 turniejów na 90-lecie Polskiego Związku Szachowego".

Wyniki turnieju