Sezon 1997 - Drużynowe Mistrzostwa Seniorów Województwa Wałbrzyskiego

Tabela końcowa po 14 rundach
 M-ce Drużyna Pkt. Meczowe 
1 GLKS Sokół Nowa Ruda 70 39 - 3 
2 MLKSz Hetman Wałbrzych 63 31 - 11 
3 LZS Goniec Żarów 50.5 23 - 19 
4 KSz Sudety I Kłodzko 44 17 - 25 
5 SOK Karolina Jaworzyna Śląska 37.5 18 - 24 
6 KSz Caissa Złoty Stok 31 17 - 25 
7 LKS Niemczanka Niemcza 29.5 13 - 29
8 KSz Sudety II Kłodzko 10.5 2 - 40 

Wyniki poszczególnych rund:

Runda wiosenna

I runda 6.04.1997

LZS Goniec Żarów - MKSz Hetman Wałbrzych 1,5-4,5
Stec Czesław (1800) - Szewczyk Jacek (2182) 0,5-0,5
Paradowski Stefan (1600) - Lelów Andrzej (1800) 0-1
Zdanowski Adrian (1400) - Zieliński Zbigniew (2000) 0-1
Bieszczad Michał (1400) - Tusk Kazimierz (2000) 1-0
Pałaszewski Jan (1400) - Rejdych Zenon (2000) 0-1
Herbeć Agnieszka (1400) - Szczepańska Mirosława (1000) 0-1


II runda 13.04.1997 (przełożony na 01.05.1997)

GLKS Sokół Nowa Ruda - LZS Goniec Żarów 4-2
Chmielarz Zenon (2145) - Paradowski Paweł (1800) 0-1
Szydełko Kazimierz (2075) - Paradowski Stefan (1600) 1-0
Borkowski Wiesław (2155) - Kipczak Jan (1600) 0-1
Kruczyński Marek (2060) - Zdanowski Adrian (1400) 1-0
Wójcik Ryszard (2040) - Bieszczad Michał (1400) 1-0
Szyszko Agata (1400) - Orzechowska Monika (1000) 1-0


III runda 20.04.1997

LZS Goniec Żarów - LKS Niemczanka Niemcza 3-3
Stec Czesław (1800) - Dudek Romuald (1800) 0,5-0,5
Paradowski Paweł (1800) - Kargul Wiesław (1400) 0-1
Paradowski Stefan (1600) - Szczepański Henryk(1000) 1-0
Zdanowski Adrian (1400) - Tymcio Leszek (1800) 1-0
Bieszczad Michał (1400) - Sowiński Stanisław (1800) 0-1
Herbeć Agnieszka (1400) - Zalewska Ewa (1400) 0,5-0,5


IV runda 27.04.1997

LZS Goniec Żarów - SOK Karolina Jaworzyna Śląska 4-2
Stec Czesław (1800) - Niewiadomski Jarosław (1800) 0,5-0,5
Paradowski Paweł (1800) - Kędroń Bogusław (1600) 0-1
Paradowski Stefan (1600) - Romecki Zbigniew (2000) 1-0
Zdanowski Adrian (1400) - Kaliś Jan (1800) 0,5-0,5
Bieszczad Michał (1400) - Gabrysiak Marian(1800) 1-0
Herbeć Agnieszka (1400) - Kuszel Ewa (1000) 1-0


V runda 18.05.1997

KSz Sudety I Kłodzko - LZS Goniec Żarów 3-3
Machlowski Sławomir (2061) - Paradowski Paweł (1800) 1-0
Brejer Zbigniew (1800) - Paradowski Stefan (1600) 0-1
Kolendo Jerzy (1800) - Kpiczak Jan (1600) 1-0
Cwykiel Piotr (1600) - Zdanowski Adrian (1400) 1-0
Chodorowski Paweł (1200) - Bieszczad Michał (1400) 0-1
Joczyn Katarzyna (1000) - Herbeć Agnieszka (1400) 0-1


VI runda 25.05.1997

LZS Goniec Żarów - KSz Sudety II Kłodzko 6-0 v.o.
Paradowski Stefan (1600)+:-
Kipczak Jan (1600) +:-
Bieszczad Michał (1400) +:-
Pałaszewski Jan (1400) +:-
Becherowski Paweł (1000) +:-
Orzechowska Monika (1000) +:-


VII runda 08.06.1997

KSz Caissa Złoty Stok - LZS Goniec Żarów 1-5
Stępień Ryszard (1600) - Stec Czesław (1800) 0-1
Bania Grzegorz (1400) - Paradowski Paweł (1800) 0-1
Sałata Stanisław (1000) - Paradowski Stefan (1600) 0-1
Flejszerowicz Leopold (1000) - Kipczak Jan (1600) 0-1
Kupis Andrzej (1600) - Zdanowski Adrian (1400) 1-0
Chiciak Katarzyna (1250) - Herbeć Agnieszka (1400) 0-1


Runda jesienna

VIII runda 28.09.1997

MKSz Hetman Wałbrzych 4.5:1.5 LZS Goniec Żarów
Lelów Andrzej (1800) =:= Paradowski Paweł (1800)
Panbukczujan Aris (2000) 1:0 Paradowski Stefan (1600)
Tusk Kazimierz (2000) 1:0 Zdanowski Adrian (1400)
Rejdych Zenon (2000) =:= Bieszczad Michał (1600)
Janus Mieczysław (2000) =:= Bieszczad Dominik (1800)
Gajecka Jolanta (1400) 1:0 Bieszczad Magdalena (1250)


IX runda 05.10.1997

LZS Goniec Żarów 2:4 GLKS Sokół Nowa Ruda
Paradowski Paweł (1800) 1:0 Łaszewicz Paweł (2250)
Paradowski Stefan (1600) 0:1 Chmielarz Zenon (2145)
Kipczak Jan (1800) 0:1 Szydełko Kazimierz (2075)
Zdanowski Adrian (1600) 0:1 Borkowski Wiesław (2155)
Bieszczad Michał (1600) 0:1 Kruczyński Marek (2060)
Herbeć Agnieszka (1400) 1:0 Szyszko Agata (1400)


X runda 12.10.1997

LKS Niemczanka Niemcza 1.5:4.5 LZS Goniec Żarów
Dudek Romuald (1800) 1:0 Paradowski Paweł (1800)
Kargul Wiesław (1600) 0:1 Paradowski Stefan (1600)
Szczepański Henryk (1000) =:= Kipczak Jan (1600)
Ajzenberg Paweł (1000) 0:1 Bieszczad Michał (1600)
Tchórz Zbigniew (1000) 0:1 Bieszczad Dominik (1800)
Zalewska Ewa (1400) 0:1 Herbeć Agnieszka (1400)


XI runda 16.11.1997

SOK Jaworzyna Śląska 4:2 LZS Goniec Żarów
Niewiadomski Jarosław (1800)1:0 Paradowski Paweł (1800)
Kędroń Bogusław (1600) =:= Paradowski Stefan (1600)
Kaliś Jan (1800) 1:0 Kipczak Jan (1600)
Gabrysiak Marian (1800) =:= Zdanowski Adrian (1600)
Półtorak Michał (1800) 1:0 Bieszczad Michał (1600)
Kurnyta Ewa (1000) 0:1 Herbeć Agnieszka (1400)


XII runda 23.11.1997 (przełożony na 21.12.1997)

LZS Goniec Żarów 4:2 KSz Sudety I Kłodzko
Paradowski Stefan (1600) 1:0 Machlowski Sławomir (2061)
Kipczak Jan (1800) =:= Cwykiel Piotr (1600)
Zdanowski Adrian (1400) =:= Łasut Ryszard (1800)
Bieszczad Michał (1600) 1:0 Łasut Łukasz (1800)
Pałaszewski Jan (1400) 0:1 Ślęzak Agnieszka (1600)
Herbeć Agnieszka (1400) 1:0 Śpiączka Edyta (1400)


XIII runda 23.11.1997

KSz Sudety II Kłodzko 0:6 LZS Goniec Żarów
Sosinka Dariusz (1000) 0:1 Paradowski Paweł (1800)
Kurowski Jacek (1000) 0:1 Paradowski Stefan (1600)
Kurowski Jan (1200) 0:1 Kipczk Jan (1800)
Klakurka Anna (1250) 0:1 Zdanowski Adrian (1400)
Mazur Ola (1000) 0:1 Pałaszewski Jan (1400)
-:+ Herbeć Agnieszka (1400)


XIV runda 07.12.1997

LZS Goniec Żarów - KS Caissa Złoty Stok 6-0 v.o.
Paradowski Paweł (1800) +:-
Paradowski Stefan (1600) +:-
Kipczak Jan (1800) +:-
Zdanowski Adrian (1400) +:-
Bieszczad Michał (1600) +:-
Orzechowska Monika (1000) +:-


Dorobek zawodników:

Bieszczad Dominik 1,5 pkt (2 partie)
Bieszczad Michał 5,5 pkt (10)
Herbeć Agnieszka 9 pkt (12)
Kipczak Jan 4 pkt (8)
Orzechowska Monika 0 pkt (1)
Pałaszewski Jan 1 pkt (3)
Paradowski Paweł 4,5 pkt (10)
Paradowski Stefan 7,5 pkt (12)
Stec Czesław 2,5 pkt (4)
Zdanowski Adrian 3,5 pkt (11)